Profilaktyka stomatologiczna

thin
pacjentka po zabiegach: skalingu, piaskowania, lakierowanie zębów prezentuje piękny uśmiech

Zabieg higienizacyjny w naszym gabinecie polega na usunięciu kamienia nazębnego, obecnych przebarwień, wygładzeniu powierzchni zębów oraz aplikowaniu preparatów remineralizujących.

Skaling

Jest to usunięcie kamienia nazębnego specjalnymi urządzeniami ultradźwiękowymi, chłodzonymi strumieniem wodnym, powodującym rozbijanie osadu i zmianę flory bakteryjnej na mniej patogenną, przez co ograniczamy możliwość występowania chorób dziąseł i przyzębia.

Piaskowanie

Polega na usuwaniu osadów nazębnych proszkiem abrazyjnym i wodą pod ciśnieniem. Proszek może występować w różnorodnych smakach. Po zabiegu niezbędne jest wygładzenie powierzchni zębów specjalnymi szczotkami, gumkami, paskami i pastami.

Lakierowanie

Zabieg polega na aplikacji preparatów fluoru, powodujących zmianę budowy struktury szkliwa. Sprawia to, że zęby są bardziej odporne na działanie czynników próchnicotwórczych. Wskazań do fluoryzacji jest wiele, jednak najważniejszym u naszych pacjentów jest leczenie aparatami ortodontycznymi. Często początkowe zmiany próchnicowe możemy zatrzymać dzięki takim zabiegom.

Lakowanie

Ochrona młodych zębów stałych przed zaleganiem pokarmu w głębokich i wąskich bruzdach zębów. Są one umiejscowione na powierzchniach zgryzowych, gdzie szczotka oraz ślina mają ograniczony dostęp. Bruzdy pokrywa się specjalnym materiałem-lakiem.