Chirurgia stomatologiczna

thin
leczenie stawu skroniowo-żuchwowego

Chirurgia stomatologiczna przy niektórych typach zabiegów umożliwia zachowanie zębów, których nie da się już wyleczyć klasycznymi metodami albo stanowią jeden z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego. 

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Większość z nich wykonywana jest przy pomocy lasera. Pozwala to na szybsze i estetyczne gojenie oraz większy komfort dla pacjenta i lekarza. 

Szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej obejmuje między innymi:


  1. Sterowaną regenerację kostną


2 Sterowaną regenerację dziąsła


3 Podniesienie dna zatoki szczękowej


4 Plastykę wyrostka zębodołowego


5 Resekcje (usunięcie wierzchołka korzenia zęba)


6 Ekstrakcje (usunięcie) zębów zatrzymanych


7 Ekstrakcje zębów mądrości


8 Odsłanianie zębów zatrzymanych

Chirurgia szczękowa jako synergia dwóch dziedzin medycznych

Właśnie w ten sposób można określić działania, obejmujące chirurgię stomatologiczną. Ta dziedzina medycyny to odpowiedź na problemy, których nie można rozwiązać w inny sposób, mniej ingerującymi środkami i metodami. Świadczona pomoc obejmuje między innymi możliwość usunięcia zęba (ekstrakcja) nawet wtedy, kiedy pozostała jego jedynie niewielka część. To oczywiście ledwie ułamek wszystkich działań, jakie umożliwia stosowanie chirurgii stomatologicznej w leczeniu licznych schorzeń.

Endodoncja i ekstrakcja zęba

Co więcej, dzięki stosowaniu działań tej dziedziny medycyny, możliwa jest ingerencja nie tylko w uzębienie, ale niemalże cały układ kostny w okolicy jamy ustnej i szczęki. Chirurgia stomatologiczna pozwala także na szersze podejmowanie działań z zakresu protetyki i implantowania. Jak więc widać, jest to doskonała odpowiedź na wiele schorzeń, które bardzo trudno jest wyleczyć bez większej ingerencji (bądź nawet niemożliwe jest ich wyleczenie w inny sposób). Dzięki wykorzystaniu technologii lasera, rany po rozcięciu goją się szybko, a sam proces jest w pełni bezpieczny dla pacjentów.