PROTETYKA PRZEJDŹ NIŻEJ

W naszym gabinecie oferujemy szeroki przekrój uzupełnień protetycznych, dobranych specjalnie do potrzeb każdego pacjenta


Wykonujemy:

1.

Korony

 Gdy ubytek jest na tyle duży, że zagraża budowie i wytrzymałości zęba, stosowana jest korona protetyczna, poprawiająca jego kształt oraz barwę. Wyróżniamy następujące rodzaje koron: metalowe jednolite, złożone metalowo-porcelanowe oraz nowoczesne cyrkonowe wykonane w technologii CAD/CAM

2.

Mosty

Zastępują braki zębowe przy wykorzystaniu zębów własnych, tzw. filarowych. 

3.

Licówki

Licówki to cienkie, najczęściej porcelanowe elementy mocowane do powierzchni wargowej zębów. Pozwalają na korektę estetyczną uzębienia: barwy, kształtu, wielkości. Uzupełnienia te staramy się wykonywać przy użyciu minimalnej preparacji lub bez preparacji zęba, oszczędzając niezwykle dla nas cenne tkanki własne pacjenta. Wykonujemy licówki: pełnoceramiczne lub kompozytowe. 

4.

Wkłady koronowo-korzeniowe

5.

Inlay’e , onlay’e

Są to elementy koronowe, uzupełniające rozległe ubytki w zębach bocznych: przedtrzonowcach i trzonowcach. Zapewniają bardzo dokładne i szczelne odtwarzanie tkanek twardych zęba ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych oraz ubytków poddziąsłowych, gdzie zastosowanie klasycznych wypełnień kompozytowych nie pozwala na otrzymanie trwałości, precyzji i estetyki. Główną zaletą jest dokładność budowy anatomicznej korony zęba zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach oraz estetyka. 

6.

Implanty

Implanty stosuje się w sytuacji, kiedy brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Pozwalają na powrót do normalnego funkcjonowania. Idealnie wkomponowuje się w uzębienie, dając poczucie komfortu i trwałości. Zapewniają lepszą jakość życia oraz stan psychiczny pacjenta. Eliminują konieczność preparacji sąsiednich zębów. 

7.

Implant

to niewielka śruba zastępująca korzeń zęba, umieszczana w kości, do której przykręcany jest łącznik, stanowiący wsparcie dla korony, będącej właściwą rekonstrukcją nowego zęba. 

Od wielu lat wykonujemy usługi na najwyższym poziomie w Białymstoku i Łomży. Zadbamy o uśmiechy naszych pacjentów w miłej i bezstresowej atmosferze. Zajmujemy się ortodoncją, stomatologią funkcjonalną, stomatologią zachowawczą i estetyczną, endodoncją, chirurgią stomatologiczną oraz protetyką.